6 czerwca 2014

21 czerwca ekologiczny piknik w ZOO

Fundacja Pro Karton po raz drugi w ramach kampanii „Karton, naturalnie!”,  zaprasza na Ekologiczny Piknik wszystkich warszawiaków wraz z dziećmi do odwiedzenia miejscowego ZOO w godzinach 10-16.

U C Z Y M Y 

Ekologiczny Piknik w ZOO to niepowtarzalna szansa na bezpośrednie spotkanie z konsumentami, by przekazać im cenną dawkę wiedzy z zakresu ekologii. Opowiemy rodzicom o tym, jak prawidłowo sortować odpady, dlaczego recykling jest tak istotny dla środowiska, ale także o wyjątkowych korzyściach, które niesie za sobą wybieranie produktów pakowanych w kartoniki do płynnej żywności. To właśnie rodzice są tą grupą, która najczęściej decyduje się na zakup żywności w kartonikach. Głównie ze względu na ich bezpieczeństwo, lekkość oraz wygodę używania. Spotkanie będzie dobrą okazją, by uświadomić im inne zalety kartoników. Przede wszystkim są najbardziej higieniczne oraz hermetyczne. Chronią żywność przed szkodliwym działaniem światła, tlenu oraz przed obcymi zapachami, dzięki czemu witaminy i wartości odżywcze, tak ważne dla rozwoju każdego dziecka, są właściwie chronione.

B A W I M Y 

Oprócz sporej dawki wiedzy przygotujemy wiele konkursów z nagrodami, quizów na temat ekologii oraz innych atrakcji. Podczas pikniku pokażemy, że zanim zgnieciemy i przekażemy do recyklingu pusty kartonik po soku czy mleku, możemy go kreatywnie wykorzystać:

  • Zbudujemy dla dzieci tor do kręgli, puste kartoniki będą również służyć jako kręgle.
  • Maluchy i rodzicie wspólnie zbudują bajkowe osiedle domków, które pomalują i ozdobią.
  • Z pomocą animatora goście będą mogli stworzyć stado dinozaurów 3D, które ustawimy na terenie ZOO.
  • Wszystkich ciekawych tego, jak przebiega recykling zaprosimy na warsztaty czerpania papieru przy użyciu pralki Frani. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom.
  • Zorganizujemy eko-zajęcia sportowe, np. wrzucanie kartoników do koszy, pokonywanie kartonowego toru w workach do skoków, czy budowanie kartonowych konstrukcji na czas.

Po aktywnym poranku goście zostaną zaproszeni na zdrowy poczęstunek, który zaserwowany będzie na ekologicznych stołach. Stoły wykonane są z płyt wiórowych otrzymanych właśnie z recyklingu kartoników do płynnej żywności.

To, że pierwsza edycja Ekologicznego Pikniku, jak i cała kampania „Karton, naturalnie!” są potrzebne i interesujące, wiemy nie tylko od rodzin, które odwiedziły warszawskie ZOO w ubiegłym roku, ale także dzięki licznym publikacjom w mediach. Zachęcamy do obejrzenia materiału Filipa Chajzera, przygotowanego dla DDTVN, który można zobaczyć na stronie fundacji: www.prokarton.org/pl/karton-naturalnie-2

W tym roku Ekologiczny Piknik odbędzie się 21 czerwca, przy ul. Ratuszowej 1 w warszawskim ZOO, między 10.00, a 16.00.

Będzie to już drugie spotkanie Fundacji ProKarton
z warszawiakami w ramach kampanii „Karton, naturalnie!”.

Patronem medialnym akcji są: Radio Kolor oraz portal www.ekologia.pl