15 września 2016

17-18 września odbędą się Warszawskie Dni Recyklingu! Rekopol jest partnerem akcji

W sobotę, 17 września oraz w niedzielę, 18 września odbędą się Warszawskie Dni Recyklingu. Zapraszamy mieszkańców Warszawy do przyniesienia surowców wtórnych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

– Głównym przesłaniem Warszawskich Dni Recyklingu jest promocja efektywnej segregacji odpadów, zachowań proekologicznych, robienia świadomych zakupów, właściwego gospodarowania odpadami oraz dzielenia się z innymi produktami, które nie są już nam potrzebne. Poprzez takie akcje, ale również działania edukacyjne, chcemy propagować pozytywne wzorce zachowań ekologicznych– mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.

W sobotę, 17 września,
• w każdej dzielnicy, w godzinach 10.00-13.00 w zamian za przyniesione surowce wtórne będzie można otrzymać sadzonki roślin;
• dodatkowo w godzinach 10.00–12.00, w każdej dzielnicy odbędzie się akcja „Sprzątania Świata”. Wszyscy mieszkańcy biorący w niej udział również otrzymają kupony.

W niedzielę, 18 września, w godzinach 11.00-16.00 na terenie placu Defilad, odbędzie się rodzinny finał akcji. Na wszystkich uczestników czekają liczne atrakcje:

• sadzonki krzewów, kwiatów, cebulek i ziół (w zamian za przyniesione odpady);
• konkursy, quizy, warsztaty, segregowanie na czas, rozwiązywanie ekologicznych rebusów;
• zabawy o tematyce przyrodniczej, leśne zagadki;
• warsztaty z wytwarzania przedmiotów z masy papierowej;
• prezentacja nowoczesnej, zasilanej na gaz śmieciarki;
• upominki i materiały edukacyjne.

Warszawskie Dni Recyklingu to cykliczna impreza, której celem jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku oraz promowanie wśród warszawiaków recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. W trakcie zeszłorocznej edycji organizatorzy zebrali ponad 30 tys. kg odpadów segregowanych suchych (plastik, papier, metal), prawie 14 tys. kg szkła oraz ponad 35 tys. kilogramów „elektrośmieci”.

W tym roku podczas wiosennej edycji Warszawskich Dni Recyklingu w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – mieszkańcy otrzymali 6 360 sztuk roślin – sadzonek bylin i ziół oraz 2 900 sztuk roślin – drzewek i krzewów czyli łącznie 9260 sztuk sadzonek. Zaś w zeszłym roku podczas edycji dzielnicowej rozdanych zostało 32 400 sztuk sadzonek krzewów, ziół oraz kwiatów.

Już w niedzielę zapraszamy na stoisku Rekopolu. Zorganizowane zostaną gry, krzyżówki i konkursy dotyczące prawidłowej segregacji odpadów.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia:
Regulamin akcji
Zaproszenie
Lokalizacje