28 czerwca 2017

Zakończył się Recykling Rejs 2017, którego partnerem był Rekopol

19.06.2017 r. odbyło się oficjalne zakończenie i finał wyprawy Recykling Rejs 2017, Mazury-Warszawa; Odzyskuj tworzywa sztuczne! Była to już siódma edycja akcji. Tym razem trasa wiodła przez szlak Wielkich Jezior Mazurskich do Warszawy, przez: Jeziora Mamry i Śniardwy, następnie rzekami Pisą, Narwią Bugiem i Wisłą. Organizatorami akcji byli: Fundacja PlasticsEurope Polska i Dominik Dobrowolski, a partnerem Rekopol.

05.06.2017 r. miało miejsce Oficjalne rozpoczęcie wyprawy w Porcie Keja w Węgorzewie – relacja ze startu: wegorzewo.tv/recykling-rejs-start-wegorzewo/. Wyprawa miała wymiar edukacyjny – podczas niej promowana była selektywna zbiórka, recykling oraz walka z zaśmieceniem środowiska wodnego. 

Podczas tegorocznej wyprawy zorganizowano spotkania z mieszkańcami, konferencje prasowe oraz akcje sprzątania brzegów. W tym roku głównym celem rejsu był także apel do turystów przed wakacjami o nieśmiecenie i dbanie o czystość w miejscu odpoczynku, a szczególnie nad wodą. Uczestnicy akcji otrzymywali materiały edukacyjne od Rekopolu.

Oficjalne zakończenie rejsu zostało zorganizowane o godz. 10 na plaży przy Porcie Czerniakowskim. W ramach finału najpierw odbyły się warsztat edukacyjny dla uczniów z praskich szkół. W organizacji warsztatu pomogła rzeczniczka pasowa RZGW Urszula Tomoń. Następnie o 10.30 zorganizowane zostało spotkanie z dziennikarzami, po którym odbył się rejs po Wiśle, w którym wzięli udział przedstawiciele Fundacji PlasticsEurope Polska (Kazimierz Borkowski i Anna Szałkowska), przedstawicielka REKOPOLU – Aneta Stawicka ,przedstawiciele RZGW oraz dziennikarze.

Zapraszamy na krótką fotorelację!

 

Więcej informacji: www.recykling-rejs.pl