9 stycznia 2023

Wystartował Konkurs dla Nauczycieli współpracujących z Fundacją Zwolnieni z Teorii!

Gra planszowa może być też świetnym narzędziem edukacji w szkole, dlatego wspólnie z fundacją Zwolnieni z Teorii ogłosiliśmy dziś konkurs dla najbardziej zaangażowanych Nauczycieli, którzy współpracują z fundacją.

Poprosiliśmy Nauczycieli o przygotowanie scenariusza lekcji z wykorzystaniem gry „Ja Nie Idę!” udostępniając im instrukcję gry jako podstawę do realizacji zadania konkursowego.

Najciekawsze pomysły przesłane przez Nauczycieli zostaną nagrodzone bonami i zestawem gier edukacyjnych „Ja nie idę!”.

Gra planszowa „Ja nie idę!” jest to unikatowa planszówka nie do kupienia w sklepie, której głównym celem jest edukacja na temat segregacji odpadów, a przy okazji dostarczenie rozrywki nie ustępującej popularnym grom planszowym! Od początku do końca stworzona przez Rekopol.

Fundacja Zwolnieni z Teorii tworzy pierwszą praktyczną olimpiadę dla licealistów i studentów. Zadaniem uczestników jest wymyślenie, a następnie zorganizowanie w zespole własnego projektu społecznego. W ten sposób młodzi robią coś dla innych, a przy tym sami uczą się współpracy i zarządzania projektami. Uczestnicy zrealizowali w sumie już 4,5 tys. projektów społecznych, które dotarły do 30 mln odbiorców.