27 listopada 2017

Razem Odpowiedzialni – inicjatywa edukacyjna Auchan i Henkel Polska, przy wsparciu merytorycznym Rekopolu

Akcja „Razem Odpowiedzialni” to wspólna inicjatywa firmy Auchan, obecnej na rynku polskim od roku 1996 i firmy Henkel Polska, producenta dobrze znanych marek: Persil, E, Perwoll, K2r, Silan, Somat, Pur, Bref i Clin. Patronat merytoryczny nad inicjatywą objęły: Fundacja Nasza Ziemia oraz Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań.

W ramach projektu uruchomiony zostanł serwis internetowy www.RazemOdpowiedzialni.pl, który dostarczy wiedzy o gospodarce obiegu zamkniętego i wspólnej odpowiedzialności za środowisko. Odwiedzający stronę dowiedzą się, jakie działania może podjąć każdy z nas, by świadomie dbać o środowisko w trakcie codziennych czynności, takich jak zakupy, pranie, mycie, podróżowanie.

Dodatkowo, w 30 największych hipermarketach Auchan, odbędą się akcje edukacyjne, w trakcie których rozdawane będą ulotki, promujące zasady odpowiedzialnej konsumpcji oraz bezpłatne próbki produktów firmy Henkel.

Akcja „Razem Odpowiedzialni” potrwa od 17 do 29 listopada.

– Poprzez konkretne działania edukacyjne, skierowane zarówno do Klientów jak i Pracowników, idziemy w kierunku odpowiedzialnej konsumpcji, która jest dźwignią do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko – mówi Dorota Patejko, Dyrektor CSR i Komunikacji Auchan.

– Kampania edukacyjna „Razem Odpowiedzialni” doskonale wpisuje się w globalną Strategię Zrównoważonego Rozwoju 2030 firmy Henkel. Jako światowy producent kosmetyków, środków czystości i klejów chcemy potroić efektywność wykorzystania zasobów naturalnych, stopniowo ograniczając zużycie energii, emisję dwutlenku węgla, wykorzystywanie surowców i wytwarzanie odpadów w naszych procesach produkcyjnych. Dodatkowo chcemy dostarczać naszym klientom i konsumentom przyjazne dla środowiska produkty o skoncentrowanym składzie, które pozwalają ograniczyć ich ślad ekologiczny (m.in. zużycie wody i energii) – mówi Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej i Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska.

Szczegółowe informacje o akcji oraz wskazówki, jak w życiu codziennym możemy jeszcze efektywniej chronić środowisko, i materiały do pobrania, są dostępne na stronie internetowej akcji pod adresem: www.RazemOdpowiedzialni.pl