21 czerwca 2021

Znamy wyniki konkursu „Przyjaciele Drużyny SIR-PETERa!

10 czerwca poznaliśmy wyniki konkursu edukacyjnego „Przyjaciele Drużyny SIR PET-ERA” realizowanego w ramach projektu Re_kologia. 30 uczniów otrzymało zestawy letnich gadżetów, a 5 zwycięskich szkół pomoce naukowe. Drużyna SIR PET-ERA zyskała nowych przyjaciół. Do konkursu prowadzonego w ramach wspólnej akcji Rekopolu i PepsiCo zgłosiło się 30 szkół.

Konkurs „Przyjaciele Drużyny SIR PET-ERA” to jeden z elementów projektu edukacyjnego Re_kologia, realizowanego przez Rekopol we współpracy z PepsiCo. W ramach konkursu każdy uczeń szkoły uczestniczącej w projekcie, mógł dowolną techniką plastyczną stworzyć bohatera, który powinien dołączyć do Drużyny Obrońców Środowiska. Konkurs miał wymiar edukacyjny – przygotowanie postaci poprzedzone było 3 zajęciami lekcyjnymi, podczas których młodzi poznawali prawidłowe zasady segregowania odpadów, tajniki recyklingu butelek PEt, sposoby postępowania z odpadami oraz zapoznali się z legendami i sylwetkami bohaterów akcji: rycerza SIR PET-ERA, Czarodziejki PET-unii oraz Chochlika Petrynia.

Do konkursu zgłoszono ponad 500 prac z 30 szkół. Prace wykonywali uczniowie klas 1-3. Na 30 indywidualnych zwycięzców czekały zestawy letnich gadżetów, składające się z letniego tenisa, piłki plażowej, dysku do rzucania i worka wytworzonego z tworzywa z recyklingu butelek PET.

5 zwycięskich szkól otrzymało zestawy puf do świetlicy oraz makatkę edukacyjną. Nagrodą główną dla jednej ze szkól jest przyjazd Mieci – mobilnej strefy edukacyjnej.

Wyniki konkursu:

Oto zwycięskie szkoły:

  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Praxis Łąki (Radzymin)
  • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szydłowie
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jan Śniadeckiego w Żninie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, Szkoła Podstawowa nr 8 w Tomaszowie

Lista poszczególnych zwycięzców dostępna na www.druzynasirpetera.pl.

Całość materiałów edukacyjnych wykorzystywanych w ramach akcji oraz galeria zwycięskich prac dostępna na www.druzynasirpetera.pl.

Więcej informacji: www.rekologia.pl, www.facebook.com/rekologia