27 kwietnia 2021

Dzień Bez Śmiecenia poszerza ofertę edukacyjną

Bezpłatne materiały edukacyjne dostępne w języku angielskim oraz ukraińskim.

W ramach kampanii edukacyjnej Dnia Bez Śmiecenia produkujemy i udostępniamy dla wszystkich bezpłatne materiały edukacyjne, które pokazują jak prawidłowo segregować odpady opakowaniowe, a także zawierają porady, w jaki sposób sami możemy przyczynić się do ograniczenia powstawania odpadów np. podczas codziennych zakupów.

Powyższe zagadnienia są bardzo istotne, dlatego zależy nam, aby materiały trafiły do jak największej liczby osób. Dlatego wychodząc naprzeciw odbiorcom, którzy nie władają biegle językiem polskim stworzyliśmy pakiet materiałów w języku angielskim i ukraińskim.

Gdzie możemy znaleźć materiały? Wystarczy wejść na stronę internetową www.dzienbezsmiecenia.pl w zakładkę „Do pobrania”, gdzie znajduje się oddzielna sekcja „Materiały w językach obcych”. Poza materiałami edukacyjnymi, w zakładce „Do pobrania” znajdziemy również gry, quizy, kolorowanki i ciekawostki.

DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA to kampania prowadzona od 2007 roku przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. Współorganizatorami akcji są Akcjonariusze firmy.

To pomysł wypracowany przez młodzież z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży”, przedsięwzięcia firmowanego przez PRO EUROPE (organizację zrzeszającą działające w ramach systemu Zielonego Punktu organizacje odzysku).

Celem akcji jest propagowanie prawidłowych zasad segregowania odpadów opakowaniowych, promowanie proekologicznych postaw i ochrony środowiska. Uczymy przede wszystkim świadomej segregacji odpadów w gospodarstwach domowych i uświadamiamy, że nasze odpady to wartościowe surowce wtórne.